Kontakt

Ing. Peter POSCH

Peter Posch adresa postova
Bernolákova 14, SK-90201 Pezinok
email adresa
posch.peter.pezinok@gmail.com
mobilny telefon
+421 907 983430
skype kontakt
icecko9592
facebook profil
https://www.facebook.com/posch.peter.pezinok

O mne

  Narodil som sa v Bratislave 8. októbra 1978 vo vinohradníckej rodine. Po absolvovaní strednej elektrotechnickej školy v Bratislave som pokračoval na štúdiu na Strojníckej fakulte STU v Bratislave. Keďže som si obľúbil matematiku, fyziku a informatiku tak som si zvolil špecializáciou Aplikovaná mechanika. Odbornú prax som absolvoval v roku 2007 v spoločnosti OMV v nemeckom meste Burghausen. Moja diplomová práca bola na tému: Vybrané aplikácie monitorovacieho systému bezpečnosti prevádzky potrubných systémov, s ktorou som sa umiestnil na 1. mieste v SPP súťaži o. najlepšiu diplomovú prácu.

  Popri vysokej škole som absolvoval dvojročné pomaturitné štúdium astronómie v Hurbanove. Popri štúdiu som sa naučil brúsiť zrkadlové ďalekohlady až do priemeru 500mm a zhruba rok som. sa venoval aj výrobe. K tomuto som si vyrobil aj stroj s riadením. Pre nedostatok času som túto činnosť odložil bokom. V budúcnosti sa k tomu chcem vrátiť, aspoň pre vlastné potešenie.

  Po ukončení štúdia v roku 2008 som začal pracovať v spoločnosti Anasoft s.r.o. v Bratislave ako špecialista správy systémov a sieti. Neskôr som ako systémový administrátor nastúpil v. spoločnosti PetitPress a.s. Spravujem servery na báze linux. Moje obľúbené distribúcie sú Debian a CentOS, monitorovacie systémy Zabbix a Kibana a pre centrálnu správu Git a Ansible. V poslednom. čase sa zaujímam o virtualizáciu na báze kontajnerov v Dockery.

  Popri práci mám množstvo koníčkov. Medzi ne patrí kovoobrábanie, výroba nábytku, elektrotechnika slaboprúdová aj silnoprúdová. Okrem toho sa od roku 2008 venujem genealógii a hisórii. a spracovávam matriky zo Svätého Jura a okolia. Okrem toho rád fotím.