Počas spracovania starých filmov som sa stretol s potrebou získania kvalitného obrazu s dobrým rozlíšením. Toto je mimoriadne potrebné pre spracovanie. V prípade, že potrebujeme naskenovať vlastné filmy tak nie je problém film nastrihať a naskenovať na skeneroch s podsvietením.
Keďže nie každý film môžete nastrihať a skenovať potrebujete zariadenie, ktoré umožňuje vloženie celého filmu. Ak potrebujete naskenovať 600 až 900 snímkov nemáte na to celé týždne. Dnešná fototechnika ponúka perfektné rozlíšenie. Odstup signál šum a rýchlosť.
Na snenovanie používam zariadenie, ktoré môžete vidieť na obrázkoch. Tvorí ho Canon EOS 5D MK III. Ako objektív používam starý Zeis objektív 2,8/50 s medzikúžkami. To, že je starý nevadí, aj keď má mäkšiu krezbu. Jeho výhodou je, že pri použití cez medzikúžky kreslí obraz uspokojivej kvality, a to aj v rohoch. Navyše pole je len veľmi málo skreslené. Objektív som mal počas fotenia priclonený na 5,6. Na fotenie som používal drôtenú spúšť. Za skenovacím prípravkom som mal viac vrstiev pauzáku, ktorý bol nasvietený umelým svetlom. Všetko okolité svetlo doporučujem vypnúť.
Pri práci s filmom použite biele rukavice. Poznáte ich z archívu pri listovaní starých dokumentoch. Film nikdy nechytajte holými rukami. Ak je film zaprášený radšej ofúknite balónikom. Pri väčšom znečistení štetec s jemnými štetinami. Film neotierajte handrou a ani biele rukavice. Vznikajú tým škrabance. Čo sa týka vedenia filmu. Na snímku je síce film ohnutý do oblúka, ale počas fotenia, keď otáčate cievku filmu tak sa film prirodzene vyrovná. Ak používate objektív s automatickým ostrenim, vypnite ho a zaostrite ručne. Preostrovať nebude potrebné.